Egzamin pilotażowy DSD A2/B1 w naszej szkole

22 lutego 2024r. odbył się w naszej szkole egzamin pilotażowy – Deutsches Sprachdiplom a2/b1.

Dwie uczennice, Aleksandra Lewandowska z klasy 2c i Katarzyna Lihs z klasy 1d, prezentowały swoje tematy, a uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zdecydowali się w tym roku podchodzić do egzaminu DSD, przyglądali się i w ten sposób mieli okazję zapoznać się z zasadami przeprowadzenia egzaminu, sposobem oceniania itp.

W spotkaniu uczestniczył również pan Andreas Gross, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Niemiec, wydziału Kształcenia Zagranicznego, który koordynuje naukę języka niemieckiego w naszej szkole w klasach z programem DSD, oraz nauczyciele gliwickich szkół, w których przeprowadzane są egzaminy DSD.

Dziewczynom gratulujemy i podziwiamy za odwagę!!!

13 marca 2024r. czeka nas egzamin pisemny DSD a2/b1, a następnie egzaminy ustne.

Drückt uns die Daumen !!!

 

 

 

×
Skip to content