Umowa partnerska między III LO i UŚ

W czwartek 23.03.2023 podczas Dni Otwartych Filologii Germańskiej UŚ pani wicedyrektor mgr Małgorzata Kwiatkowska wraz z panią prorektor dr Katarzyną Tryndą, prof. UŚ podpisały umowę partnerską między naszym Liceum i Uniwersytetem.
W ramach współpracy uczniowie klas dwujęzycznych będą mogli korzystać z zaplecza dydaktycznego i naukowego Germanistyki oraz brać czynny udział w zajęciach, wykładach, projekcjach filmów i spotkaniach autorskich na uniwersytecie. Planujemy także organizację zajęć oraz wykładów prowadzonych przez pracowników UŚ w naszej szkole.
 
Po uroczystym podpisaniu umów uczniowie grup dwujęzycznych z klas I i IV wzięli udział w warsztacie: Historyczno-literaki spacer po Katowicach prowadzonym przez dr hab. Michała Skopa, prof. UŚ oraz w warsztacie fonetycznym: Polak czy pyłek? Czyli jak unikać nieporozumień, prowadzonym przez dr Agatę Borek. W tym czasie nauczyciele germaniści dyskutowali nad sposobami popularyzacji nauki języka niemieckiego oraz formach wykorzystania zasobów Uniwersytetu w celu zwiększenia jakości zajęć.
Liczymy na owocną współpracę z Uniwersytetem Śląskim, która będzie dla uczniów zachętą do nauki języka niemieckiego.
Koordynatorem współpracy jest Anna Hruby.
 
×
Skip to content