Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

„Aleppo. Notatki z ciemności”

 

 

Zapraszam na pokaz filmu „Aleppo. Notatki z ciemności” oraz na spotkanie z reżyserem tego dokumentu, Wojciechem Szumowskim. Film powstał  w 2014 roku. Pokazuje Aleppo w drugim roku walk, walk, które w Syrii trwają do dzisiaj.

Do 2019 roku wojna domowa w Syrii pochłonęła życie około pół miliona ludzi. Zginęło ponad 21 tysięcy dzieci… 12 milionów Syryjek i Syryjczyków jest uchodźcami, połowa z nich opuściła w trakcie walk swój kraj.

W konflikcie syryjskim jest bardzo wiele stron – wszystko zaczęło się od powstania w 2011 roku. Część mieszkańców Syrii rozpoczęła demokratyczne protesty przeciwko krwawej dyktaturze Baszszara Al-Assada, wspieranego przez Rosję. Przez ponad 9 lat zmagają się ze sobą siły dyktatora, Armii Wolnej Syrii, bojownicy kurdyjscy, islamiści z Państwa Islamskiego i islamiści zwalczający Państwo Islamskie,  armia turecka, rosyjscy wojskowi i rosyjscy najemnicy, Amerykanie, Irańczycy  i inni, którzy zarabiają na tym konflikcie… A świat patrzy… My patrzymy…

 

UWAGA!

Ze względu na drastyczność zdjęć film jest przeznaczony dla osób dorosłych. Uczniowie i uczennice powyżej 16 roku życia powinni go oglądać za zgodą rodziców. Osoby młodsze nie powinny oglądać tego dokumentu.

Link do filmu: https://youtu.be/BAfZ9ThqMx0

Film jest na YouTube, ale jest filmem niepublicznym – wejdziecie na niego tylko poprzez ten link. Link do ZOOM-a podam wkrótce.

Dostępność filmu: od dzisiaj do czwartku.

Spotkanie z reżyserem, Wojciechem Szumowskim, planujemy w czwartek, 18 czerwca, w godzinach 17.30 – 19.00

Serdecznie zapraszamy na tę trudna, ale ważną projekcję.

Maciej Śliwa.

×