Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Jugend debattiert – Schulverbundfinale 2018 Międzyszkolny finał międzynarodowego konkursu Młodzi debatują

 
 
22 marca, dzięki pomocy i zaangażowaniu uczniów klas dwujęzycznych, mogliśmy po raz kolejny stać się organizatorem międzynarodowego konkursu języka niemieckiego JUGEND DEBATTIERT – Młodzi debatują. Podobnie jak w zeszłym roku gościliśmy uczniów III LO i VIII LO z Katowic oraz VI LO z Krakowa. Nasze liceum reprezentowali tym razem – Daria Yousefi oraz Maksymilian Gałązka – uczniowie klasy II d dwujęzycznej z j. niemieckim.
Debatujący próbowali swoich sił w niemieckiej retoryce, dyskutując na temat wprowadzenia w szkole podstawowej obowiązkowych zajęć wychowania do życia w rodzinie.
Prace jury konkursu wspierała Julia Kulik – uczennica klasy I d, która piastowała najważniejszą funkcję – kontrolera czasu wypowiedzi.
 
Jury przyznało:
1 miejsce Sarze Duk – uczennicy VI LO z Krakowa,
2 miejsce Darii Yousefi – uczennicy klasy II d III LO w Zabrzu
 
Następny etap konkursu odbędzie się 23.04.2018 w Warszawie.
Gratulujemy sukcesu, zwycięzcom życzymy powodzenia w ćwierćfinałach.
 
Serdecznie dziękuję uczennicom i uczniom klas Id, IId, oraz If, którzy pomagali mi przy organizacji konkursu oraz kibicującym naszym absolwentom Kamilowi Yousefi oraz Mikołajowi Rycerskiemu. Dwunastoletnia tradycja debatowania w naszej szkole nie ma końca, rokrocznie zgłaszają się chętni uczniowie, którzy próbują swoich sił w dyskusji.
 
Niebawem obszerniejsza relacja członka jury – Julii Kulik i zdjęcia z konkursu w naszym folderze: Imprezy szkolne – Projekt Jugend debattiert. Zapraszam.
 
Koordynatorka projektu,
Nauczycielka języka niemieckiego
Małgorzata Kaczmar
 
 
×