Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Strajk w naszej szkole

Szanowni Państwo,

Nauczyciele w naszej szkole podjęli decyzję o przystąpieniu do strajku.

Obecna reforma odbiera nam możliwość uczenia dwujęzycznie dzieci, które obecnie idą do klas siódmych. Do tej pory właśnie z dziećmi w tym wieku rozpoczynaliśmy cykl nauczania dwujęzycznego, który kontynuowaliśmy w liceum. W międzyczasie nasza szkoła została placówką egzaminacyjną dla dwóch egzaminów państwowych- z języka niemieckiego i języka francuskiego. Nie oponowalibyśmy przeciwko reformie, a nawet zmianie ustroju szkolnego, gdyby istniały możliwości kontynuowania naszych działań. Jednak stanowisko ministerstwa jest nieprzejednane i lata naszej pracy, a także potencjał  naszych nauczycieli idą na marne. Wykorzystujemy więc  tę okazję, by zamanifestować wraz z ZNP nasze stanowisko.

Informujemy Państwa, że szkoła będzie czynna, a dzieci, które przyjdą, zostaną otoczone opieką. Prosimy o informację, czy Państwa dziecko przyjdzie do szkoły w piątek 31 marca.

×