Festiwal piosenki poetyckiej

VI  MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

Jeśli słowo i muzyka jest Twoim ulubionym sposobem ekspresji,
kochasz śpiew i poezję, chcesz wymienić się doświadczeniami z ludźmi o podobnej pasji,
porozmawiać z ekspertami w dziedzinie aktorstwa i muzyki …
zapraszamy do udziału w Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej.
Konkurs jest drugorzędną kwestią, najważniejsze to spotkać
osoby o podobnej wrażliwości

13 listopada 2019 – FINAŁ KONKURSU
godz. 10.00
aula III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu

Dokumenty do pobrania:

VI MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

Miejski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Uff….Emocje opadły, więc można na chłodno opisać, co się działo podczas kolejnej, szóstej już, edycji Miejskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej. A piszemy o emocjach nie bez kozery, ponieważ spośród 18 uczestników Szanowne Jury (Waldemar Gałązka, Aleksandra Stryj i Konrad Wójcik) musiało wyłonić tych najlepszych, tak więc przy okazji sztuka argumentowania osiągnęła prawdziwe wyżyny.

         Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a przy tym wyrównany, mimo to udało się przyznać Grand Prix – Anecie Krajewskiej (IIF z III LO w Zabrzu), która przepięknie zinterpretowała utwór do słów A. Osieckiej pt. „Oczy tej małej”.

         Po burzliwej dyskusji jurorzy osiągnęli kompromis, przyznając dwa pierwsze miejsca ex aequo: Natalii Chodacz (I LO w Zabrzu) oraz Damianowi Tomczykowi (Zespół Szkół nr10 w Zabrzu). Drugie miejsce z kolei zajął Maciej Kaczor, uczeń Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

         Jurorzy zwrócili także uwagę na Dominikę Kiolbasę (III LO w Zabrzu), nagradzając ją III miejscem, oraz podopiecznych OPP nr 4 w Zabrzu, Maję Gaweł i Marcela Kowalewskiego, którzy otrzymali wyróżnienie.

         Jeszcze raz pragniemy podkreślić, jak wysoki był poziom wykonawców; dojrzałość ich interpretacji i talent wokalny zachwyciły jurorów, co podkreślili ci ostatni przy wręczaniu nagród. My dodamy tylko, że obok niektórych artystów swój debiut zaliczyli także Oskar Bajer i Marta Rachtan (INE) – w roli konferansjerów.

Organizatorzy festiwalu (Danuta Lee, Katarzyna Kupiec i Urszula Stankowska), dziękując wszystkim za współpracę, już myślą o przyszłorocznej edycji …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

Kolejne zmagania za nami. W V edycji Miejskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej jurorzy długo dyskutowali, nie mogąc wybrać spośród 18 uczestników tych najlepszych. Bo poziom, jak co roku, był bardzo wysoki. Z każdą edycją festiwal zyskuje też na popularności i coraz więcej uczestników z Zabrza i okolic zgłasza swoją chęć udziału. Jury postanowiło po raz pierwszy przyznać Grand Prix dla Aleksandry Gołdy z ZSO nr 11 oraz dwa pierwsze miejsca: Julia Krzywicka z ZSO nr 11 i Maciej Kaczor z Katolickiego Liceum Ogólnokstałcącego w Zabrzu. Drugie miejsce zajęła Milena Jazienicka (również z naszej szkoły), a trzecie Zuzanna Flakus (Katolickie LO w Zabrzu) i Aleksandra Pakieła (ZSO nr 11 w Zabrzu). Dodatkowo przyznano wyróżnienie Małgorzacie Handke, która prezentowała nasze gimnazjum. Organizatorkami imprezy są Danuta Lee i Urszula Stankowska, muzycznie wszystkich naszych reprezentantów przygotowała Katarzyna Kupiec.

 

IV  MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

IV edycja Miejskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej za nami. Podobnie jak w poprzednich wykonawcy nas wzruszali, bawili, nastrajali czasem melancholijnie. Ale wszystkich łączył wysoki poziom wykonania utworów, czym zachwycali się jurorzy, a ci, trzeba podkreślić, zawodowo związani są z muzyką i piosenką artystyczną. Waldemar Gałązka, Małgorzata Machańska i Katarzyna Boroń długo dyskutowali o kolejności przyznaniu nagród, nieustannie podkreślając wyjątkowość talentów wykonawców. Warto dodać, że jako sponsorów nagród pozyskaliśmy nie byle jakie instytucje: NOSPR, Teatr Śląski, teatr Korez.

Ostatecznie laureatką I miejsca została Julia Krzywicka (ZSO nr 11 w Zabrzu), która brawurowo wykonała utwór „Następny” autorstwa Jacques’a Brela. II miejsce zajęli (ex aequo) Natalia Skoczylas, pięknie wyśpiewując piosenkę do słów A. Osieckiej „Romeo, czy jesteś na dole” (uczennica ZSO nr 11 w Zabrzu) oraz Emanuel Zemła (ZSK w Zabrzu), który dał popis dykcji w utworze „Jeżeli kochać” duetu J. Przybora/G. Wasowski. Laureatką III miejsca została debiutująca Aleksandra Pakieła (ZSO nr 11 w Zabrzu), wykonując utwór „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Ponadto wyróżnieni zostali: Dawid Mańkowski (ZSS nr 42 w Zabrzu) oraz Maja Gaweł (ZSO nr 11 w Zabrzu).

Gratulujemy wszystkim utalentowanym uczestnikom konkursu. Zachęcamy do obejrzenia filmu z imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=2_h80yQgPxE

 

 

 

 

 

 

III  MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

Dziś zakończono wokalne zmagania artystycznie uzdolnionych uczniów szkół zabrzańskich. W trzeciej edycji Miejskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej największy ubytek energetyczny zanotowało jury, które musiało rozstrzygnąć, komu przyznać tegoroczne nagrody. A były one wyjątkowe, bo obok płyt i książek podwójne zaproszenia na koncerty do katowickiego NOSPR-u oraz spektakle do Teatru Śląskiego w Katowicach. Było więc o co walczyć.

Ostatecznie jurorzy, Katarzyna Boroń, Waldemar Gałązka i Karolina Gilewska, przyznali: I miejsce Julii Krzywickiej (ZSO nr 11), ex aequo II miejsca: Jadzi Lazar (ZSO nr 11) i Krzysztofowi Kłakowi (Veno’s Studio), a wyróżnienia dla: Michaliny Kukly (Gimnazjum nr 1), Anny Maciąg oraz Agnieszki Naramskiej (ZSO nr 11). Poziom, jak zawsze, był bardzo wysoki, ale wyrównany, a co najważniejsze: uczestnicy mogli po koncercie porozmawiać z jurorami i omówić indywidualnie swoje prezentacje.

Co dla organizatorów najważniejsze – festiwal nie jest wyłącznie rywalizacją, raczej spotkaniem śpiewających, podczas którego mogą po podglądać się nawzajem, zainspirować, wymienić doświadczenia. I to chyba cieszy najbardziej…

Za przygotowanie i organizację festiwalu dziękujemy paniom: Danusi Lee, Uli Stankowskiej i Kasi Kupiec

 

 

×
Skip to content