Anglomania

 VII MIEJSKI   KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I  WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII „ANGLOMANIA”

 dla UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rok Szkolny 2023/2024

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji Konkursu Języka Angielskiego „Anglomania”

Spróbujmy po raz pierwszy nie stresować się w czasie konkursu, a dobrze się bawić! Naszym celem jest pokazanie, że konkurs to nie tylko nudne testy gramatyczne, ale dobra zabawa przy muzyce the Beatles, jedzeniu mufinek i………….. pozostałe atrakcje dostępne

w auli  III LO 22 listopada 2023 godz. 10.00

Znasz się na  Premiere League, lubisz piosenki Adele, oglądasz James’a Bonda, wiesz jak wygląda Król i Jego Rodzina, śmiejesz się z  żartów Mr Bean’a? 

To właśnie na Ciebie czekamy!

 

Pobierz materiały:

anglomania-regulamin

anglomania-karta-zgloszenia

zgoda

ANGLOMANIA 2023 REAKTYWACJA

            Po trzech latach nieobecności w murach naszej szkoły wznowiliśmy ANGLOMANIĘ – VII Miejski Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Po raz pierwszy też zaprosiliśmy do konkursu najstarsze klasy szkół podstawowych naszego miasta ( przed wybuchem pandemii Anglomania była rywalizacją gimnazjalistów ). Tym razem trzyosobowe  drużyny ośmiu  szkół podstawowych zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi między innymi historii, geografii, kultury, sportu, a nawet polityki Wielkiej Brytanii.

Nie zabrakło również testu leksykalno-gramatycznego oraz konkurencji plastycznej na najciekawszą autorską mapę Wielkiej Brytanii. Tę ostatnią wygrała drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 „Nasza Szkoła”, która wykonała mapę z mchu i porostów. Absolutnie wspaniały pomysł!

Bezkonkurencyjną znawczynią gramatyki i leksyki języka angielskiego okazała się Paulina Zajączkowska uczennica reprezentująca Katolicką Szkołę Podstawową.

Jeśli chodzi o rywalizację w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Zabrzu- Karolina Bujoczek, Julia Osińska, Maja Stefaniak. II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnym, reprezentowaną przez Laurę Dzik, Eryka Skrzypca i Kacpra Kuziemkę. III miejsce przypadło Alicji Urbanek, Annie Wallon, Nadii Biel ze Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 „Nasza Szkoła”

Dzięki pomocy Rady Rodziców naszej szkoły oraz naszych niezawodnych sponsorów mogliśmy nagrodzić wszystkich wspaniałymi nagrodami. Podobnie jak w poprzednich edycjach towarzyszyli nam: Szkoła Językowa Clan City, wydawnictwa językowe (Pearson, MacMillan, Express Publishing). Udało nam się również pozyskać nowych sponsorów: Restaurację McDonald’s i kino Planet Cinema. Jeśli chodzi o nagrody,  to największą, miłą niespodzianką było opłacenie przez Szkołę Językową Clan City Egzaminu B2 First dawniej znanego jako FCE trzem reprezentantkom zwycięskiej szkoły. 

Anglomania, to konkurs, którego jednym z głównych założeń jest dobra zabawa, połączona z dzieleniem się swoją wiedzą, przyprawiona odrobiną rywalizacji. Dlatego nie zabrakło również mini koncertu naszych szkolnych śpiewających gwiazd oraz degustacji słodkości upieczonych przez nasze anglistki i uczennice klas dwujęzycznych. Całą imprezę brawurowo w języku angielskim i polskim poprowadziły uczennice Klasy 3B!

Wszystko co dobre szybko się kończy! Do zobaczenia za rok.

W imieniu organizatorów – Danuta Lee

Anglomania 2018

6.04.2018r w naszej szkole miał miejsce VI Miejski Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii – Anglomania. Brało w nim udział aż osiem drużyn z różnych szkół gimnazjalnych naszego miasta. Organizatorką wydarzenia była pani Danuta Lee, a w jego organizacji pomogli uczniowie klasy IIgb, dla których praca nad konkursem była projektem gimnazjalnym.

Uczniowie biorący udział w tym przedsięwzięciu podzielili się na dwie grupy. Jedna miała za zadanie przygotować quiz dla uczestników, a druga występ mający umilić konkurs. Autorkami pierwszego projektu gimnazjalnego – prezentacji zawierającej pytania i zadania związane z kulturą, geografią, historią czy też sportem były: Martyna Sikora, Liwia Szala, Malina Krupa, Olga Witoń, Hanna Wiewióra, Karolina Skwarek i Aleksandra Gołdy. Natomiast przygotowaniem krótkiego przedstawienia w języku angielskim – `Aladdin` zajęli się:  Jan Chromik, Mikołaj Bonk, Michał Trzepałka, Dawid Baron, Antonina Wawrzak, Magdalena Pyzik, Marta Soćko, Karolina Gogolin i Paulina Kuchta, opiekunem których była pani Magdalena Nowak. Nad przebiegiem konkursu czuwały: pani Agnieszka Ceglińska oraz zasiadająca w jury pani Agnieszka Pilch – Nanowska.

 

Konkurs składał się z pięciu części:
– konkurencji muzycznej, w której uczestnicy mogli się popisać znajomością brytyjskiej muzyki, po wysłuchaniu jedynie kilku sekund danego utworu musieli zgadnąć jego tytuł i autora;
– dużego quizu z wiedzy o Wielkiej Brytanii, gdzie uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi m. in. kultury, historii i sztuki Wielkiej Brytanii;
– pytań bonusowych, sprawdzających wiedzę o znanych brytyjskich markach, angielskim śniadaniu czy też o szczegółach mapy Zjednoczonego Królestwa;
– konkurencji dla osób uzdolnionych plastycznie, drużyna każdej szkoły miała za zadanie przyniesienie plakatu o Wielkiej Brytanii;
– testu gramatycznego, z którym się musiał zmierzyć wybrany reprezentant każdej drużyny.

 W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku utworów naszego szkolnego zespołu The Branchers oraz obejrzeć przedstawienie `Aladdin`, będące współczesną wersją bajki Disney’a o Aladynie.

Uczniowie wykazali się ogromną erudycją oraz doskonałą umiejętnością korzystania ze zdobyczy współczesnej techniki. 😉 Po niespełna czterech godzinach zaciętej rywalizacji, ogromnych emocji i, przede wszystkim, doskonałej zabawy, jury wyłoniło zwycięzców! W teście gramatycznym I miejsce zajęła przedstawicielka Salezjańskiego Zespółu Szkół, II miejsce – uczennica Szkoły Społecznej „Nasza Szkoła”, a III miejsce uczennice naszego gimnazjum.
Zwycięstwo w quizie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej  Anglomanii przypadło drużynie z Zespołu Szkół Katolickich, zaraz za nimi uplasowali się uczniowie Społecznej Szkoły „Nasza Szkoła” a trzecie miejsce przypadło  reprezentantkom naszego  Gimnazjum nr 3.

Laureatom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli przyjemność spotkać się ponownie! Chcielibyśmy również podziękować sponsorom imprezy, którymi byli: szkoła językowa Clan City; wydawnictwa: Cztery Głowy, Pearson, Oxford, Express Publishing, MacMillan i MM Publications oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

Aleksandra Gołdy, klasa IIgb

Proponujemy obejrzeć relację z imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=Jg_Fl_JcJc8

 

s6 s3 s4 s1

Anglomania 2017

10 kwietnia już po raz piąty młodzież zabrzańskich szkół gimnazjalnych spotkała się w auli naszej szkoły, aby rywalizować w konkursie Anglomanii – Miejskim Konkursie Języka Angielskiego i wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tym razem czteroosobowe drużyny dziewięciu gimnazjów zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi między innymi historii, geografii, kultury sportu, a nawet jedzenia USA. Nie zabrakło testu gramatycznego, a także występów drużyn, które wzięły udział w konkurencji muzycznej – American Idol. W tej ostatniej pierwsze miejsce ex aequo wyśpiewała brawurowo Aneta Krajewska z Gimnazjum „Nasza Szkoła” oraz nasza Jadzia Lazar z klasy IIIgb, drugie miejsce zajął kwartet z Gimnazjum nr 16. W teście gramatyczno-leksykalnym bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Hoffman również z IIIgb. Tytuł najlepszych znawców Stanów przypadł drużynie Gimnazjum nr 3, tuż za nią uplasowali się uczniowie Gimnazjum nr 1, a trzecie miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum „Nasza Szkoła”.

Anglomania, to konkurs, którego jednym z głównych założeń jest dobra zabawa, połączona z dzieleniem się swoją wiedzą, przyprawiona odrobiną rywalizacji. Dlatego nie zabrakło mini koncertu szkolnej kapeli „Night Springs” oraz degustacji słodkości przygotowanych przez klasy IIgb i Igb. Wszystko co dobre szybko się kończy! Do zobaczenia za rok. 

s6 s3 s4 s1 

ANGLOMANIA 2016

anglo_163Już po raz czwarty aula ZSO nr 11 miała przyjemność gościć entuzjastów języka angielskiego i znawców angielskiej kultury. 18 marca osiem drużyn z zabrzańskich gimnazjów rywalizowało w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Musieli wykazać się znajomością geografii, muzyki sportu, odpowiedzieć na pytania dotyczące historii i sławnych Brytyjczyków. Wzięli również udział w teście gramatycznym.

Rywalizację uświetniły wokalne występy Ani Stryj i Magdy Wręczyckiej, którym akompaniowali: Katarzyna Kupiec, Agnieszka Strzodka i Bartek Golik. Uczestnicy mogli również usłyszeć zespół „ Idziemy”, a także obejrzeć przedstawienie pt. „Cinderella” przygotowane i brawurowo wykonane przez klasę IIgb (europejską). Całości dopełniła degustacja pysznych mufinek i rogalików…

Na podium tegorocznej Anglomanii stanęli przedstawiciele Społecznego Gimnazjum „Nasza Szkoła” zajmując I miejsce, drugie miejsce przypadło reprezentantom Gimnazjum nr 3, a najniższy stopień podium zajęli przedstawiciele Gimnazjum nr 11 z Centrum Edukacji.

W kolejnym spotkaniu Anglomaniaków wzięli również udział przedstawiciele głównego sponsora imprezy – Szkoły Językowej Clan City. Ponadto nagrody ufundowały firmy: Oxford University Press, Pearson Longman, Nowa Era i wydawnictwo Cztery Głowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za niezapomniane emocje i świetną zabawę. Do zobaczenia za rok!

s6 s3 s4 s1 s7

ANGLOMANIA 2015

Tegoroczna Anglomania już za nami! 12 marca gościliśmy w naszej szkole reprezentantów dziesięciu gimnazjów zabrzańskich, którzy stanęli w szranki w konkursie o krajach anglojęzycznych. Gimnazjaliści musieli posiąść wiedzę nie tylko z geografii, polityki, kultury czy sportu Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii, ale znać się na muzyce tych krajów oraz… kuchni. Po raz pierwszy najlepszymi znawcami krajów anglosaskich okazali się uczniowie naszej szkoły! Drużyna w składzie: Martyna Frelich (IIIgb) , Paweł Kurzelowski (Igb), Paweł Hetman (Igb), oraz Przemek Jaskuła (IIIgb) zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nimi uplasowali się, jak co roku niezawodni, gimnazjaliści z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych, a trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 29! Mistrzem gramatyki języka angielskiego okazał się Damian Sęk – reprezentant Gimnazjum nr 1. Tegoroczny Quiz został przygotowany przez uczennice klasy IIgb w ramach Projektu Gimnazjalnego. Konkurencją muzyczną zajął się i brawurowo wykonał zespół Red Moon! A przedstawienie ” Puss in Boots” zagrane przez aktorów z klasy II gb spotkało się z ogromnym aplauzem! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i … do zobaczenia w przyszłym roku!

Dziękujemy również naszym sponsorom – przyjaciołom i fundatorom cennych nagród – Szkole Językowej Clan, wydawnictwu „Oxford”, „Cztery Głowy”, „Pearson”, „MM Publications” oraz „Express Publishing”.

Nasz główny zabrzański sponsor – szkoła językowa Clan City Zabrze zaprojektował dla nas logo naszego konkursu, po którym już od przyszłego roku nas rozpoznacie!


 

 

 

 

 

 

 

 

ANGLOMANIA 2014

8 kwietnia po raz kolejny uczniowie zabrzańskich gimnazjów spotkali się podczas rywalizacji w ramach drugiej edycji Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Stanach Zjednoczonych ANGLOMANIA. Tym razem zaproszenie organizatorów przyjęło 9 szkół.

Konkurs rozpoczął występ zespołu Kamila Warczachowskiego, podczas którego uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć tytuły utworów. Następnie sześcioosobowe drużyny zmierzyły się rozwiązując quiz przygotowany w ramach projektu gimnazjalnego przez uczniów klasy IIgc. Pytania konkursowe dotyczyły geografii, historii i kultury Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo jury oceniało plakaty reklamujące Stany Zjednoczone przygotowane przez uczestników. Nie mogło również zabraknąć testu językowego, w którym uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą gramatyki i słownictwa.

W tej edycji konkursu I miejsce zajęli przedstawiciele ZSO nr 1, drugie wywalczyło Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, a trzecie miejsce na podium przypadło Gimnazjum nr 24. ANGLOMANIA to przede wszystkim dobra zabawa w wyśmienitym towarzystwie. Mamy ogromną nadzieję, że uczestnicy Konkursu oprócz rywalizacji odnaleźli w naszej szkole również wspaniałą atmosferę oglądając brawurowe przedstawienie klasy IIgb „Czerwony Kapturek” i wzruszając się śpiewem Mileny Nowak z klasy IIIgb. Nie bez znaczenia dla fantastycznego klimatu był koncert zespołu Kamila. Całości dopełniła fantastyczna konferensjerka Manii Michny i Tadzia Marka.

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!


ANGLOMANIA 2013

I Miejski Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii „ANGLOMANIA”.

Wspólna zabawa – to cel, jaki przyświecał organizatorom I edycji Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii „ANGLOMANIA”, która odbyła się w naszej szkole 15 kwietnia. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy sześcioosobowe drużyny zabrzańskich gimnazjów. Już od samego początku wszyscy bawili się przy dźwiękach grupy „Merry Band” prezentującej znane utwory słynnych angielskich kapeli. Konferansjerka brawurowo poprowadzona przez Johna Lennona i Amy Winehouse (Oskar i Emilie z IIc), interesujący quiz na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Południowej (autorstwa uczennic z klasy IIgc) oraz świetne przedstawienie „ Kopciuszka” w wersji współczesnej (w wykonaniu młodych aktorów z IIgb) uświetniły naszą imprezę.

Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii sprawdzający znajomość polityki, geografii, historii a nawet brytyjskiej kuchni wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, drugie miejsce zajęło nasze gimnazjum, a trzecie – Gimnazjum nr 24.

Najlepsi angliści wzięli udział w teście językowym, którego bezapelacyjnymi zwycięzcami znowu okazali się uczniowie z Towarzystwa Salezjańskiego, tuż za nimi na drugim i trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 1. Z „łamańcami językowymi” najsprawniej poradził sobie reprezentant Gimnazjum nr 1! Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za mile spędzony dzień!!! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Dziękujemy również naszym sponsorom – przyjaciołom i fundatorom cennych nagród – wydawnictwu „Cztery Głowy”, „Pearson”, „MM Publications”, „Express Publishing”, MacMillan oraz księgarni Matras.

×
Skip to content