Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Olimpiada Informatyczna

Dwaj uczniowie klas maturalnych Staszek DEJA (4d) oraz Jakub GŁOGOWSKI (4a) zakwalifikowali się do II etapu  Olimpiady Informatycznej, który odbędzie się w dniach 14-16.02 na Politechnice Śląskiej.

Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami. Rozwiązania są sprawdzane automatycznie za pomocą wyspecjalizowanego systemu komputerowego. Etap I jest etapem domowym. Około 500 najlepszych uczniów z pierwszego etapu awansowało do etapu II, który rozgrywany jest w warunkach kontrolowanej samodzielności, w ośmiu różnych ośrodkach w kraju. Około 80 uczniów awansuje do finału Olimpiady.

Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów

×