Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Wisła – obóz DSD 2

 

Sprachcamp dla uczniów grupy DSD 2!!!

 

W dniach 3-6 października 2022 siedemnaście osób z klas czwartych z grupy dwujęzycznej z językiem niemieckim przygotowujących się w tym roku do zdobycia certyfikatu Deutsches Sprachdiplom b2/c1 wyjechało do Wisły, aby poćwiczyć nieco swój niemiecki przed zbliżającym się terminem egzaminu.

Opiekunami grupy były pani Katarzyna Karch i pani Agnieszka Senderowicz – Daszek. Pobyt w pensjonacie, dojazd oraz materiały do nauki zostały niemal całkowicie sfinansowane przez niemieckie ministerstwo oświaty.

Uczyliśmy się pilnie rozwiązując testy – tzw. Hörvestehen i Leseverstehen, jak również ćwicząc prezentacje na egzamin ustny pod czujnym okiem pana Andreasa Grossa, który jest przedstawicielem Wydziału Kształcenia Zagranicznego Ministerstwa Edukacji RFN i opiekuje się naszą szkołą w zakresie egzaminów DSD.

Nie zabrakło nam też czasu na zabawę. Byliśmy w Wiśle na lodach i szarlotce, piekliśmy kiełbaski na ognisku, a nawet mieliśmy okazję zatańczyć ludowe tańce beskidzkie i pograć na oryginalnej trombicie.

Krótki reportaż zdjęciowy poniżej.

 

×