Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Wyjazd do ZOO w Opolu

25 września klasa ID wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do ZOO w Opolu. Wyjazd zorganizowano w ramach dofinansowania projektów o tematyce ekologicznej w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto Zabrze w roku 2018.
Pierwszy punkt obejmował kilkuminutowe zwiedzanie we własnym zakresie, jednak o godzinie 11 podzieliliśmy się na dwie grupy i zaczęły się lekcje na terenie Ogrodu. Zajęcia prowadzili bardzo mili i ciekawie opowiadający przewodnicy. Ponad godzinna wycieczko-lekcja dotyczyła ciekawostek z życia małp, opowiadała o ich historii, obyczajach i tajnikach hodowli. Niestety ze względu na wczesną porę i niezbyt wysoką temperaturę, nie udało nam się doświadczyć bezpośredniego obcowania z niektórymi gatunkami małp, które są wypuszczane na wybieg bez krat oddzielających ich od człowieka. Lekcje zakończyły się przy basenie uchatek, które pokazywały swoje zdolności i bardzo zaawansowane ewolucje. Około godziny 14:00, po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego, udaliśmy na zabytkowy opolski rynek. Po spacerze uliczkami miasta i zjedzeniu obiadu o 16:22 wsiedliśmy w pociąg powrotny, a o 17:44 byliśmy już w Zabrzu.
Bardzo podobała nam się wycieczka, która miała również charakter integracyjny. Wiele osób połączyło się w grupki, przez co lepiej wzajemnie się poznało. Dzięki dofinansowaniu Miasta Zabrze w wysokości 900zł, koszty wyjazdu nam się zwróciły.

Dziękujemy,
uczniowie klasy ID.

×