Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Rumunia – nowy kierunek wymian

W ostatnim tygodniu września mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów ze szkoły w Rumunii, którzy uczestniczyli z nami w wymianie językowej Zabrze – Arad. Przyjechała do nas szesnastka młodych Rumunów, którym pokazaliśmy piękno naszego miasta (między innymi Sztolnię Królowa Luiza), a także zwiedziliśmy Kraków. Aktywnie spędziliśmy czas w górach, które zachwyciły naszych zagranicznych przyjaciół. Odbyliśmy przejmującą wycieczkę do Oświęcimia, a na koniec zorganizowaliśmy zawody siatkówki Polska – Rumunia (wygraliśmy!) oraz konkurs „Zabrze moimi oczami”, mający na celu ukazanie miasta z perspektywy obcokrajowca. W ciągu tego tygodnia wszyscy świetnie się bawiliśmy, zdobyliśmy nowe znajomości i udoskonaliliśmy nasz angielski, a także… rumuński J  Za wymianę odpowiedzialne były niezastąpione panie Danuta Lee i Agnieszka Ceglińska, którym serdecznie dziękujemy! 

Maja Gaweł kl. IE

×