Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

IX ZABRZAŃSKA FRANKOFONIADA

25 kwietnia 2017 w klimatycznych murach Łaźnii Łańcuszkowej odbyła się kolejna edycja tego francuskiego święta, na stałe już wpisanego w nasz szkolny kalendarz imprez. Wyjątkowość temu przedsięwzięciu zapewnił między innymi fakt podsumowania projektów realizowanych przez uczniów naszego gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 14.

Oficjalnymi gośćmi byli: wiceprezydent miasta – Jan Pawluch, Anna Krasuska -Terrillon – konsul honorowa Francji, Xavier Wasson – attaché do spraw edukacji przy Ambasadzie Francji, dyrekcja i nauczyciele ZSO nr 11 i SP nr 14.

Wśród gości znaleźli się również rodzice, uczniowie, oraz młodzi Francuzi z Saint Amand les Eaux, którzy w ramach wymiany przebywali u nas w tych dniach.

Program artystyczny przygotowany została wspólnie przez gimnazjalistów klas DELF i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14, którzy już od pierwszej klasy uczą się języka francuskiego. Interesującym przerywnikiem był wykład i quiz przygotowany przez pana Sebastiana Bauvet, wykładowcę Uniwersytetu Śląskiego i lektora języka francuskiego, który pokazał nam Paryż w rytmie francuskiej muzyki.

Na zakończenie uczniowie naszych klas frankofońskich przedstawili spektakl Le Pacte de réalité Veroniki Mabardi przygotowany w ramach projektu 10 sur 10, a któremu poświęcili wiele tygodni prób i pracy. 

Dziękujemy za wsparcie i nagrody Urzędowi Miejskiemu oraz wydawnictwom Hachette, Nowela, Cztery Głowy i Lektorklett.

 

Un grand merci à tous et à la prochaine !!!

 

 

 

 

 

×