Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Kolejny sukces uczniów w konkursie „Jugend debattiert”

 

 

 

W dniach 23-24.04.2017 odbyły się w Warszawie ćwierćfinały międzynarodowego konkursu „Jugend debattiert international” – „Młodzi debatują”. Wśród 16 najlepiej debatujących w Polsce znaleźli się nasi uczniowie klas dwujęzycznych z językiem niemieckim – Kamil Yousefi (IIId) oraz Mikołaj Rycerski (IId).

W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematami: Czy na renomowanych polskich uniwersytetach powinni studiować tylko najlepsi absolwenci liceów, oraz czy powinno się znieść podatek VAT na artykuły używane oraz na usługi naprawcze?

Po niezwykle wyrównanych debatach do półfinału konkursu, wygrywając tym samym trzydniowy kurs retoryki, dostał się Mikołaj. Jest on w grupie 8 najlepiej debatujących uczniów w Polsce. Półfinał i finał konkursu przeprowadzony zostanie w Warszawie w dniach 25-26.05.2017. Przed Mikołajem jeszcze kurs retoryki, który odbędzie się wraz z grupą ukraińską i rosyjską w połowie maja w Görlitz.

Serdecznie dziękuję i gratuluję uczestnikom konkursu, w szczególności Kamilowi, który aż trzy razy reprezentowała naszą szkołę w tym konkursie, a jutro odbierze świadectwo ukończenia liceum.

 Koordynator projektu

 nauczycielka j. niemieckiego

 Małgorzata Kaczmar

 

 

×