Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Anglomania za nami

 

10 kwietnia już po raz piąty młodzież zabrzańskich szkół gimnazjalnych spotkała się w auli naszej szkoły, aby rywalizować w konkursie Anglomanii – Miejskim Konkursie Języka Angielskiego i wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tym razem czteroosobowe drużyny dziewięciu gimnazjów zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi między innymi historii, geografii, kultury sportu, a nawet jedzenia USA. Nie zabrakło testu gramatycznego, a także występów drużyn, które wzięły udział w konkurencji muzycznej – American Idol. W tej ostatniej pierwsze miejsce ex aequo wyśpiewała brawurowo Aneta Krajewska z Gimnazjum „Nasza Szkoła” oraz nasza Jadzia Lazar z klasy IIIgb, drugie miejsce zajął kwartet z Gimnazjum nr 16. W teście gramatyczno-leksykalnym bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Hoffman również z IIIgb. Tytuł najlepszych znawców Stanów przypadł drużynie Gimnazjum nr 3, tuż za nią uplasowali się uczniowie Gimnazjum nr 1, a trzecie miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum „Nasza Szkoła”.

Anglomania, to konkurs, którego jednym z głównych założeń jest dobra zabawa, połączona z dzieleniem się swoją wiedzą, przyprawiona odrobiną rywalizacji. Dlatego nie zabrakło mini koncertu szkolnej kapeli „Night Springs” oraz degustacji słodkości przygotowanych przez klasy IIgb i Igb. Wszystko co dobre szybko się kończy! Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

×