Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Patronat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Dziś niezwykle ważny dla naszej szkoły dzień. Zostaliśmy objęci patronatem przez Śląski Uniwersytet Medyczny. Porozumienie o współpracy między SUM a III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu w imieniu rektora – prof. Tomasza Szczepańskiego podpisał prorektor ds. studiów i studentów-prof. Jerzy Stojko wraz z panią dziekan Wydziału Nauk Medycznych – prof. Alicją Grzanką oraz pani dyrektor szkoły- Magdalena Kaernbach- Wojtaś.
Uroczystość uświetniło wielu wspaniałych gości z Panią Prezydent Małgorzatą Mańką- Szulik i Panią Przewodniczącą Rady Miejskiej – Łucją Chrzęstek- Bar na czele.
 
Atmosfera była podniosła i entuzjastyczna, nie jest bowiem tajemnicą, że w Trójce uczy się wielu przyszłych medyków- w ostatnich latach aż jedna trzecia maturzystów wybrała rozszerzoną biologię i chemię. Obecnie na studiach medycznych jest ponad 30 osób. Dyrektor Wojtaś żartowała, że jest spokojna o zdrowie kadry nauczycielskiej, bo mamy absolwentów lekarzy w każdej specjalności. Goście chwalili młodzież za kulturę osobistą, obycie ze sceną, talent. Na osobne gratulacje zasłużył Dariusz Dąbrowski, który w obecności tylu autorytetów wygłosił krótki referat o medycynie przyszłości. Mamy nadzieję, że to poczatek pięknej, naukowej przygody. Serdeczne podziękowania dla pana prorektora Oskara Kowalskiego i pani dziekan-Alicji Grzanki, którzy uczynili to porozumienie możliwym.
 
Dorzucam link do zdjęć zrobionych przez naszą nieocenioną Madzię Darmoń
 
×