Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Reprezentantki „Trójki” na egzaminie B2 First

 

 

W czerwcu zakończylismy zajęcia przygotowujące w tym roku do egzaminu FC.  Grupka miłośników języka angielskiego spotykała się w soboty (tak, jest to nie lada wyczyn!), by przygotować się do egzaminu zwanego wcześniej First Certifcate of English (FCE) a obecnie znanego na całym świecie pod nazwą B2 First. Posiadanie certyfikatu B2 First świadczy o tym, że zna się angielski w stopniu wystarczającym, aby praktycznie używać go w pracy biurowej lub na stanowisku menedżerskim, poradzić sobie z prowadzeniem korespondencji biurowej, rozmowami telefonicznymi, brać udział w szkoleniach odbywających się w języku angielskim, korzystać z angielskich podręczników i czytać artykuły po angielsku.

Z dwunastoosobowej tegorocznej grupy sześć uczennic klas drugich: Wiktoria Chmura (kl.2ne), Marysia Łukaszczyk (kl.2nc), Ania Kuhny (kl.2nf), Emilka Szostak (kl.2nb) i Hania Przybyła (kl.2ne) oraz Ania Gutowska (kl.2nb) zdecydowało się przystąpić do egzaminu 18 czerwca (oczywiście w sobotę :))

Egzamin już za nimi i jak twierdzą było OK, a na wyniki poczekamy do połowy wakacji! Uczniów do egzaminu przygotowywała Danuta Lee, dla której zajęcia w sobotę również były wyzwaniem 🙂

Pozostali członkowie grupy pragną zdawać egzamin po wakacjach. Życzymy wytrwałości w przygotowaniach i oczywiście powodzenia na egzaminie.

×