Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Przedmiotowe stypendium dla uzdolnionych uczniów

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że pięcioro uczniów naszej szkoły: Daria Pudło, Sophie Welzer, Emilia Jamorska, Łucja Maria Kaczor, Jakub Kozak otrzymało stypendium  Prezydenta Miasta Zabrze dla uzdolnionych uczniów w ramach  „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”

 

Sophie Welzer to uczennica klasy 3ne.  Posiada wyjątkowy talent językowy czego dowodem jest uzyskanie certyfikatu egzaminu Delf na poziomie B2. Jest  również finalistką OLIV Olimpiady z języka francuskiego.  Sophie interesuje się medytację, architekturę, uprawia tenis i oczywiście jej pasją jest nauka języków obcych.

Emilia Jamorska to uczennica klasy 1na. To człowiek renesansu o czym świadczą jej osiągnięcia. Jest  laureatką w konkursie przedmiotowym z języka polskiego oraz finalistką konkursu przedmiotowego z matematyki w roku 2020/2021. W wolnym czasie gra na pianinie, rysuje oraz śpiewa.

Kolejną wybitną osobą jest Łucja Kaczor, uczennica klasy 1nb. Jest laureatką konkursu przedmiotowego z biologii.

Wyjątkowe zdolności językowe posiada  uczeń klasy 1na – Jakub Kozak.  Jest on laureatem konkursu z języka niemieckiego w roku szkolnym 2020/2021. Jakub interesuje się naukami ścisłymi, komputerami oraz lubi uprawiać sporty zimowe.

Daria Pudło to uczennica z licznymi osiągnięciami artystycznymi, uczęszczająca do klasy 3ne.  Jest laureatką wielu konkursów recytatorskich i teatralnych,
w tym najbardziej prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Już dwukrotnie była reprezentantką Śląska w Finale OKR dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla dorosłych. Jej monodram „Inni” na podstawie książki Romy Ligockiej „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku” zdobył  w roku szkolnym 2020/2021  I miejsce w eliminacjach miejskich i wojewódzkich 66. OKR w Zabrzu oraz drugie miejsce w eliminacjach ogólnopolskich w Słupsku. Na tym samym konkursie Daria otrzymała również Nagrodę specjalną Słupskiego Ośrodka Kultury. Uczennica otrzymała również w ubiegłym roku szkolnymnagrodę zespołową dla grupy teatralnej „PaniKaa” z MDK2, za spektakl „Jesteś Cudem” wg sztuki Janusza Toczka. Zespół otrzymał wtedy pierwsze miejsce w Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Chorzowie (festiwal o randze międzynarodowej).

 

 

×