Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

#PoznajPolskę – wycieczka klas 3a, 3e i 3f.

 

 

W ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę” uczniowie trzech klas maturalnych skorzystali z dofinansowania trzydniowej wycieczki na Dolny Śląsk. Celem przedsięwzięcia było poznanie miejsc historycznie i kulturowo związanych z tym regionem kraju oraz  integracja i wypoczynek.

Pierwszego dnia uczestnicy dotarli do Wałbrzycha, gdzie zwiedzili zamek Książ, poznając jego historię oraz losy księżniczki  Daisy, a następnie zostali zakwaterowani w pięknym hotelu.

Drugi dzień grupa spędziła w Świdnicy, zwiedzając Kościół Pokoju oraz Katedrę św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika. Świdnica to miasto, do którego rozwoju przyczyniło się niegdyś położenie na ważnym szlaku handlowym, dlatego uczniowie obejrzeli ciekawe wystawy w Muzeum Dawnego Kupiectwa, po czym spacerowali po pięknie odrestaurowanym rynku i bocznych uliczkach miasta.  Po powrocie do Wałbrzycha grupa odwiedziła palmiarnię Zamku Książ.

Ostatniego dnia odwiedzono Wrocław. Młodzieży spodobała się atmosfera historycznego centrum miasta (zwłaszcza, że przygotowano już świąteczny wystrój i kramiki na jarmark bożonarodzeniowy), zauroczył ich Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana Chrzciciela, rynek oraz Muzeum Miejskie. Uczniowie obejrzeli również wystawę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego.

Podczas trzydniowego pobytu w wałbrzyskim hotelu maturzyści mieli również czas na rekreację. Mogli skorzystać z wielu atrakcji na terenie obiektu, jak: basen, sauny, grota solna, bilard czy kręgielnia. Uczestnikom zapewniono w hotelu pełne wyżywienie, a  trzeciego dnia – dwudaniowy obiad w klimatycznej wrocławskiej restauracji.

Młodzież przez cały czas miała nie tylko zapewnioną opiekę wychowawców, ale również ze strony przewodnika.

Okazuje się, że druga połowa listopada wcale nie musi być złym terminem na szkolną wycieczkę. Pogoda dopisała, program był bardzo bogaty, humory wyśmienite, a wrażenia przerosły oczekiwania uczestników. Warto było czekać :).

×