Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Sukcesy naszych absolwentów!

Jest nam niezmiernie miło, że nasz absolwent Konrad Kołakowski ( matura 2010) wygrał odcinek znanego i lubianego teleturnieju ” Jeden z dziesięciu” (https://www.youtube.com/watch?v=_435OkugswQ). Konrad jest absolwentem historii i studiów śląskich na Uniewersytecie Śląskim. Konrad szczególnie interesuje się Historią Śląska, przez lata pracował jako przewodnik w kopalnii Guido, a aktualnie zajmuje stanowisko rzecznika prasowego Górnika Zabrze. W finale zdobył 123 punkty i dostał się do finału miesiąca. Serdecznie gratulujemy!

Dowiedzieliśmy się również, że Konrad jest pierwszym mieszkańcem Zabrza, który wygrał finał. Nie jest natomiast pierwszym absolwentem, który brał w nim udział. W 2011 inny absolwent – Rafał Kubiak (matura 2006) był w finale, a kilka lat później jego kolega z klasy, Jarosław Kowalczyk, również dołączył do grona finalistów tegoż teleturnieju.

Jarek jest również zwycięzcą trzech kolejnych odninków innego popularnego teleturnieju -Va Banque. Perfekcyjnie odpowiadał na pytania z dziedziny historii, chemii, geografii. Odcinki z jego udziałem (299,300,301,302)  można obejrzeć na https://vod.tvp.pl/website/va-banque,45553772. Wiemy również, że Jarek przygotowuje się do udziału w kolejnych teleturniejach. 

Całej trójce gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

Czekamy również na informacje o innych absolwentach, którzy próbowali swoich sił w podobnych programach tv. 

Jarosław Kowalczyk Konrad Kołakowski

×