Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Pracowity koniec wakacji

 

 

Bardzo pracowicie spędzili koniec wakacji uczniowie trzecich klas z niemieckiej grupy dwujęzycznej. W sobotę 28 sierpnia ośmioro uczniów i dwóch nauczycieli, pani Monika Niezgoda i pani Katarzyna Karch spotkali się, aby podyskutować o rozwoju demokracji w Europie i początkach Unii Europejskiej.

Zajmowaliśmy się jednak nie tylko historią. Była także mowa o majątku Bill‘a Gates’a, wyższości rolady śląskiej nad kotletem schabowym, a także o smalcu z cebulką, ogórkach czy bigosie.

Wszystko to w ramach przygotowania do projektu „Schulbrücke”, który odbędzie się w dniach 10 – 17 września 2021 w Greifswald w Niemczech. W Greifswald uczniowie naszej szkoły spotkają się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Włoch, Niderlandów i Słowacji. Wyjazd ten jest kontynuacją europejskiego projektu, w którym nasza szkoła bierze już udział kilkanaście lat. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z pobytu w Griefswald.

 

Projekt Schulbrücke Europa finansowany jest przez Fundacje im. Roberta Boscha (Robert Bosch Stiftung), Niemiecką Fundacje Narodową (Deutsche Nationalstiftung), Radę Rodziców przy 3LO w Zabrzu oraz ze środków własnych rodziców uczniów.

×