P.O.D.K.A.S.T. – świetna inicjatywa maturzystów

 

 

Pomysł na podcast narodził się w głowie Bartosza Piórkowskiego (klasa 3D), podchwycił go  Franciszek Kowal (klasa 3F), a w realizacji od strony technicznej pomaga Szymon Sekula (klasa 2C). Projekt został skonsultowany z Panią Dyrektor i tak o to narodziły się Pokojowe Okazałe Dysputy Które Angażują Szkolne Talenty, czyli P.O.D.K.A.S.T.

 

„Przedsięwzięcie ma na celu rozmowy z utalentowanymi uczniami, oraz poznanie nauczycieli od strony, która na co dzień jest dla nas niedostępna. Chcemy pokazać, że nauczyciele nie spędzają całych dni nad sprawdzianami i kartkówkami, ale posiadają też swoje hobby stanowiące dla nich formę odprężenia po całym dniu ciężkiej pracy. Pierwszym gościem była Pani Dyrektor Magdalena Kaernbach-Wojtaś, która opowiadała o trudach swojej pracy, oraz o pasji jaką jest salsa. Rozmawialiśmy o przyszłości szkoły, a także poruszyliśmy kilka wątków historycznych, ale by je dokładnie omówić potrzebne jest kolejne spotkanie, które w przyszłości może będzie miało miejsce…

W fazie realizacji jest wywiad z Panem Andrzejem Tacą (nauczyciel wychowania fizycznego) opowiadającym o swojej pasji do sportu, oraz karierze trenerskiej, która stanowi jego hobby i zajęcie dodatkowe, pozwalając na realizację marzeń. Drugi epizod pojawi najprawdopodobniej w czwartek. Osobiście uważam, że jest bardzo ciekawy, a pan Taca okazuje się być niezłym gawędziarzem. Mamy nadzieję, że ten projekt doczeka się kontynuacji przez długi czas. Jedno jest pewne, na dwóch odcinkach nie poprzestaniemy i już nie długo można oczekiwać kolejnych ciekawych gości.”

Franciszek Kowal wraz z resztą ekipy.

Zapraszamy do odwiedzenia  kanału „Trójki” na youtube i polubienia strony na fb:

https://www.facebook.com/Pokojowe-Okaza%C5%82e-Dysputy-Kt%C3%B3re-Anga%C5%BCuj%C4%85-Szkolne-Talenty-105501424847499/

 

 

×
Skip to content