Rok inny niż wszystkie

 

 

W miniony piątek miało miejsce zakończenie roku szkolnego, jakiego polska szkoła dotąd nie znała. Wszyscy mierzyliśmy się z trudną sytuacją, w jakiej postawiła nas pandemia. Po trzech miesiącach zdalnego nauczania nauczyciele pożegnali się ze swoimi klasami online na platformie Teams. Młodzież już była bardzo stęskniona za szkołą i za spotkaniami z rówieśnikami – dowodem mogą być pisemne podziękowania złożone wychowawcom, kolaże zdjęć klasowych, czy filmy, jakie uczniowie spontanicznie tworzyli, aby w ten sposób powspominać i ponownie przeżyć emocje związane z wycieczkami, konkursami, występami… Kabaret szkolny przygotował wirtualną końcową akademię, którą nadal można oglądać: https://www.youtube.com/watch?v=-flGP6hURLo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1GkJ99b0ZT2d6ctd_g8DskIOCBVVMmrNmwrXW_hgcTG2N9m_FLGOgYQAw

 

Na wspaniały pomysł wpadł Samorząd Uczniowski, organizując w naszej szkole akcję ,,Zamień Kwiaty na Marzenie” w celu realizacji pragnienia jednej z podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. W tym nietypowym roku uczniowie zrezygnowali z zakupu kwiatków dla nauczycieli, na rzecz darowizny (zebrano 1554zł) dla chorej 11-letniej Mai. Tak pięknym gestem młodzież podziękowała nauczycielom za cały rok ciężkiej pracy, mając świadomość, że kwiaty szybko zwiędną, a możliwość niesienia dobra i wywołania uśmiechu na dziecięcej twarzy pozostaną w naszych sercach na długo.

 

Rok szkolny dla maturzystów skończył się jeszcze wcześniej, bo 24 kwietnia, ale ze względu na rygorystyczne obostrzenia, obowiązujące w tamtym okresie, niemożliwe były jakiekolwiek pożegnania w szkole, którą niektórzy opuszczali po trzech, a inni aż po sześciu latach, włączając gimnazjum. W maju rozpoczęły się egzaminy maturalne. Teraz maturzyści niecierpliwie czekają na wyniki, a reszta „Trójkowej” społeczności życzy im nieustająco powodzenia.

26 czerwca absolwenci, dbając o środki ostrożności, spotkali się w godzinnych odstępach z wychowawcami swoich klas. Nie obyło się bez wzruszeń i podziękowań. Maturzystom zostały wręczone nagrody. Miniony rok szkolny na pewno będzie się wszystkim kojarzył z koronawirusem, ale nie tylko. To rok, w którym nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk. Stąd pomysł, aby nagrody książkowe dla naszych absolwentów były jej autorstwa.

 

Zapraszamy do zobaczenia filmu Telewizji Zabrzańskiej, poświęconego zakończeniu roku szkolnego w naszym mieście. Szczególnie polecamy na migawki z naszej szkoły:  https://www.youtube.com/watch?v=E5jyYoX–kk&t=123s

 

 

 

 

 

 

×
Skip to content