WŁĄCZAM SIEBIE W OTWARTOŚĆ NA ŚWIAT! WATCH DOCS ZRÓB TO SAM!

Seanse organizowane są w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam/a Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka – w tym tygodniu zaproszenie na filmy:

·        POWODZENIA Z TYM MUREM!

7′ 2016 USA reżyseria: Josh Begley montaż: Jonah Greenstein produkcja: Field of Vision, The Intercept

Jak naprawdę wygląda granica między USA a Meksykiem

Wyrażone w tytule ironiczne życzenie to niemal jedyny komentarz twórcy do prezentowanej widzom siedmiominutowej podróży nad meksykańsko-amerykańską granicą, możliwej dzięki wykorzystaniu 200 000 zdjęć satelitarnych. Ten pozostający w pamięci film jest dziełem Josha Begley’a, artysty cyfrowego posługującego się w swych pracach różnymi technikami wizualizacji danych.

·        PROCES

16′ 2018 USA reżyseria: Johanna Hamilton zdjęcia: Nora Ballard, Erich Roland montaż: Zach Neumeyer produkcja: Field of Vision

Największy proces karny w historii USA

Największy proces karny w historii USA nie będzie miał wiele wspólnego z ideałami i gwarancjami amerykańskiej konstytucji, której obowiązywanie zdaniem władz nie rozciąga się na teren bazy w Guantanamo. Johanna Hamilton portretuje troje obrońców jednego z oskarżonych o zamachy z 11 września. Choć grozi mu kara śmierci, nawet twórcy fabularnego “Wroga numer jeden” mieli lepszy niż oni dostęp do akt. Adwokaci przyzwyczaili się już do podsłuchów, a nawet zdekonspirowali w swoim zespole agenta…

Jeśli cię zainteresowała fabuła i masz w sobie ciekawość,  napisz na i-dzienniku lub na platformie Teams  do pani Dagmary Burnus otrzymasz link i kod do filmu, który będziesz mógł/-a zobaczyć przez 36 godzin wtorek/środa (19/20.05.2020) oraz link do dyskusji w dniu 21.05.2020 o godz.17:30-19:00, którą w tym tygodniu poprowadzi pan Maciej Śliwa*.  

*Maciej Śliwa – nauczyciel, trener, aktywista Amnesty International. Pracuje w dwóch zabrzańskich liceach (również w „Trójce”), działa w stowarzyszeniu Ekspedycja w Głąb Kultury. Członek Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

×
Skip to content