Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Czas na inkluzję! Miesiąc myślenia i działania dla edukacji włączającej.

WŁĄCZAM SIEBIE I INNYCH W UWAŻNOŚĆ

 

Może ta propozycja jest dla CIEBIE, ale żebyś o tym się mógł/-a przekonać  proszę przeczytaj poniższe zaproszenie. Chcemy zainicjować pewne wydarzenie w ramach „Miesiąca Włączania” INSCOOL.

Niezwykła osoba zgodziła nam się w tym czasie towarzyszyć, prowadzić poszczególne zajęcia i zaprosić:

„Kochany uczniu, kochany nauczycielu, kochany rodzicu, kochany pracowniku szkoły, kochany człowieku, 

Piszę do ciebie, aby cię zaprosić do UWAŻNEJ OBECNOŚCI przez 15 minut raz w tygodniu. Czytanie tego zaproszenia może już być twoją pierwszą praktyką. Czy patrząc na ekran twojego telefonu lub komputera, zauważasz jednocześnie swój oddech, swoje bicie serca, co się znajduje po twojej prawej stronie? Zauważ te 3 aspekty i jak będziesz czytać kolejne słowa, sprawdź czy możesz skupić swoją uwagę na wszystkich elementach jednocześnie. Wydaje się proste, prawda? Uważność jest prostą praktyką przypominania sobie o chwili obecnej.

Czy też czasami, tak jak ja, podróżujesz swoją wyobraźnią w przyszłość? Planujesz kolejny dzień, miesiąc, rok, a może całe swoje życie. Większość z nas pragnie wiedzieć, jak będzie wyglądała przyszłość. To motywuje nas do tego, aby tworzyć rzeczywistość, która nam pozwala funkcjonować w zaplanowanym świecie … do chwili, w której ów plan wydaje się rozpadać. Jakiś niespodziewany lub nieprzewidziany moment, który burzy nasze scenariusze. I może właśnie teraz taka sytuacja spotkała mnie, ciebie, nas wszystkich. Perspektywa przyszłości stała się jednym wielkim „nie wiem”. Mnie czasami towarzyszy poczucie frustracji, niepewności, lęku albo złości, ale też ulga, że nie muszę planować i mogę  „nie wiedzieć”. A jak ty przeżywasz ten czas ?

Spójrz znów na chwilę obecną. Co wiesz o niej? Wiesz, że oddychasz, wiesz, że potrafisz czytać, wiesz, że bije twoje serce. Tak, wiele wiesz… A może też czujesz?

Czy masz ochotę wspólnie ze mną odkrywać chwilę obecną? Będę się posługiwała różnymi metodami opartymi na treningu uważności (mindfulness) takimi jak świadomy oddech albo skanowanie ciała.

Od 4 maja, co poniedziałek, o godzinie 9.15 będę się pojawiała na żywo na kanale YouTube  https://www.youtube.com/channel/UC2_s-C61dd1GOJRUQYfuQBQ?fbclid=IwAR0_BpGfaH68ZZ-ArhOTXqTh1JERlHVMFtJ81WNzskiWx8rWyGtBnAYK6_k  Zapraszam cię z poranną herbatą, z telefonem lub laptopem i słuchawkami do komfortowego dla ciebie miejsca. Zwolnimy rytm i pęd życia na 15 minut, a po nich „wystartujesz” w swój dzień i tydzień, w swoich przyzwyczajeniach. Będziemy się spotykać do wakacji. Ostatnie nasze spotkanie będzie 22.06.2020. Nagranie każdej praktyki pozostanie na YouTubie, jeśli pojawi się w tobie chęć powrotu do praktyki będziesz mógł/-a to zrobić w każdej chwili.

Przedstawiłam co cię czeka. A teraz kilka słów o mnie: Mam na imię Paula i mieszkam w Zabrzu. Pasjonuję się ruchem, ciałem i światem wewnętrznym. Tę pasję rozwijam w tańcu (współczesnym i improwizowanym) oraz w jodze, której też uczę. Praktykę uważności zaszczepiła we mnie moja nauczycielka w szkole podstawowej i od tego czasu towarzyszą mi jej różne formy. Teraz możesz mnie spotkać wirtualnie, na macie, u siebie w domu. Prowadzę praktykę online na żywo 2 razy w tygodniu, masz  na niej możliwość pogłębiać praktykę uważności. Szczegóły opisuję na stronie Joga z Paulą: facebok.com/JogaPaula, tam znajdziesz też dane kontaktowe.

Jeśli masz pytania, dotyczące PRAKTYKI UWAŻNOŚCI proszę napisz do Dagmary Burnus, która Ciebie zaprasza, osoba ta sprawi, że twoje pytanie trafi do mnie. Bardzo dziękuję. I zapraszam do wspólnej podróży każdego/-ą z Was.”

 

 

 

×