„Moja szkoła… Jest i ona… Trójka w Zabrzu”

Zawsze kibicujemy naszym absolwentom w ich poczynaniach. Niedawno szkołę ukończyli Justyna Święs i Kuba Karaś, członkowie popularnego i docenianego przez krytyków zespołu The Dumplings. Wywiad z wokalistką (jeden z najnowszych) można zobaczyć na stronie TVP Katowice, do czego serdecznie zapraszamy: https://katowice.tvp.pl/45146518/slaskie-4-you-3112019?fbclid=IwAR3DWkwX8evaD0GJob00zwWoHB2n5FSmxR4yHgQ4n-iln1zLg3s76rSqblk

Jest nam bardzo miło, gdyż w materiale pojawiają się migawki ze spaceru po naszej szkole (3:55 – 5:16). Pamiętając występy Pierożków  w szkolnej auli, wypada stwierdzić, że daleko zaszli. Powodzenia w dalszej karierze!

 

Nie wszyscy wiedzą, że charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów zespołu „The Dumplings” znakomicie zagrała aktorskie epizody w filmach Adama Sikory i Ingmara Villqista „Ewa” oraz „Miłość w mieście ogrodów”. Młoda, niezwykle utalentowana artystka podkreśla jednak, że aktorką nie jest. Jej żywiołem jest estrada koncertowa. Siedem lat temu zespół „The Dumplings” szturmem zdobył polską scenę muzyczną (Fryderyk, złote i platynowe płyty, wiele nagród i wyróżnień). W listopadzie 2019 roku zespół zapowiedział przerwę w działalności. Nagranie z udziałem pochodzącej ze Śląska współzałożycielki „The Dumplings” zostało zrealizowane w wyjątkowym miejscu, warszawskiej filii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w stylowym budynku z 1897 roku, cudem ocalałym z pożogi wojennej. Może za jakiś czas w słynnej Encyklopedii PWM-u pojawi się notka o „The Dumplings”?

 (Materiały pochodzą ze strony TVP Katowice)

×
Skip to content