Po – głosy (po Festiwalu Dramaturgii Współczesnej)

 

W październiku w Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się XIX Festiwal Dramaturgii Współczesnej. W tym roku aż 12 spektakli z całej Polski walczyło o Nagrodę imienia Stanisława Bieniasza. Wszystkie przedstawienia zasłużyły na ogromny aplauz, jednakże najlepszą sztuką mianowano „Gdy przyjdzie sen” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

Podczas festiwalu  troje uczniów naszej szkoły miało okazję sprawdzić się w roli recenzentów piszących dla gazety „Teatralnik”. Było to niesamowite wydarzenie, niezapomniana przygoda i okazja do zadebiutowania w festiwalowej gazecie. Wybrane recenzje opublikowane są na stronie Teatru Nowego oraz na Pokładach kultury, co daje nam wiele satysfakcji i radości.

                                                                                                                      Dominika Nocoń, Inc

 

Wielką przyjemnością było dla mnie to, że mogłam być częścią festiwalu! To był fascynujący czas spotkań ludzi, którzy dzielą tę samą pasję – miłość do teatru. Ta pasja stała się również moją – obejrzałam wiele wartościowych spektakli, co więcej – mogłam podzielić się moimi przemyśleniami na łamach „Teatralnika”. Praca redaktora jest pracą bardzo wymagającą oraz odpowiedzialną, dlatego cieszę się, że miałam szansę uczestniczyć w czymś tak wyjątkowym i pozwalającym się rozwijać.

 

                                                                                                                      Paulina Pawlik, IIIc

Powinienem rozpocząć tę recenzję uczniowskiego festiwalu recenzji od słów: “Dziękuję”.

Dziękuję Pani Iwonie Wieczorek za to, że zapewniła Trójkowiczom możliwość uczestniczenia w jednym z największych festiwali teatralnych w Metropolii.

Dziękuję za możliwość przeżycia tak poruszających dramatów jak „Bea” czy „Gdy przyjdzie sen…”, bez których czułbym się teraz zdecydowanie bardziej ubogim w doświadczenia człowiekiem.

Dziękuję za możliwość sprawdzenia się w roli recenzenta, która wymaga dyscypliny pracy oraz ciągłego doskonalenia stylu pisania. Takie pierwsze zetknięcie ze światem mediów bez wątpienia okaże się być nieocenione w przyszłości, niezależnie, czy przyjdzie mi przyjąć w niej rolę dziennikarza. W końcu praca, to praca  – doświadczenie pozostaje.

No i poczytajcie “Teatralnik” – warto!

Paweł Hetman, IIIb

 

Część konkursowa festiwalu miała już swój finał, jednak święto teatru trwa nadal. Zapraszamy na spektakl „Skarpetki Leopolda T.” w wykonaniu naszego licealnego kabaretu pod kierunkiem pani Magdaleny Wojtaś. Spotkajmy się 25 listopada o 19.00 w Sali Kameralnej Teatru Nowego.

Do zobaczenia w teatrze!

 

 

×
Skip to content