Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Z życia klasy IIId dwujęzycznej z j. niemieckim

 

 

Koniec pierwszego semestru klasy maturalnej obfituje w wiele ważnych wydarzeń.

 

W dniach 14 – 17 grudnia w Głuchołazach odbyło się seminarium, któremu przewodniczyli panowie Joachim Karwoczik i Damian Spielvogel. Wśród uczestników znalazła się również grupa uczniów z klasy IIID naszego liceum. Wykłady dotyczyły tematyki związanej z Górnym i Dolnym Śląskiem oraz tradycją i kulturą, która rozwinęła się na tych terenach. Oprócz tego było wiele innych atrakcji, jak na przykład wspólna kolacja wigilijna, oraz wykonanie Steigereigen – śląskiej odmiany poloneza.

 

W ostatnim tygodniu grudnia uczniowie z sukcesem zaliczyli ustny egzamin z j. niemieckiego Deutsches Sprachdiplom B2/C1, który organizowany jest przez Wydział Kształcenia Zagranicznego Ministerstwa Edukacji Republiki Federalnej Niemiec. Tegoroczna klasa dwujęzyczna przygotowywała się do egzaminu DSD pod okiem nauczycielek języka niemieckiego pani Katarzyny Karch oraz pani Małgorzaty Kaczmar.

W tak zwanym międzyczasie, próbując układ poloneza, uczniowie przygotowują się do balu studniówkowego, natomiast w czwartkowe popołudnie przed świętami odbyło się ostanie spotkanie opłatkowe klasy.

Gratulujemy zaliczenia egzaminu ustnego. Mamy nadzieję, że wszyscy pomyślnie przejdą egzamin pisemny i w kwietniu będą się cieszyć z dyplomów DSD B2/C1. Drugi semestr to natomiast intensywne przygotowania do egzaminu maturalnego. Trzymamy kciuki.

 

                                                                                             Wychowawczyni klasy

                                                                                              Małgorzata Kaczmar

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×