Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

X Zabrzańska Frankofoniada za nami

 
16 kwietnia przez cały dzień świętowaliśmy w naszej szkole wszystko co francuskie! Był konkurs piosenki francuskiej, degustacja potraw kuchni francuskiej, konkurs wiedzy o Francji, prezentacje Pana Stephane Jolivet – Dyrektora katowickiego Alliance Francaise na temat wyspy Reunion, quiz dotyczący symboli Francji i Belgii, przygotowany przez Manon Cuppens i Valentin Behr, premiera filmu „Francais a Zabrze”, autorstwa uczennic klasy IIIgc i wiele innych atrakcji związanych z francuskojęzycznym kawałkiem świata. Dziękujemy bardzo naszym francuskim i belgijskim gościom, którzy stanowili jury i zechcieli nam francuskie i belgijskie ciekawostki przybliżyć w interesujący sposób. Uczniom zaprzyjaźnionych szkół Sp 14 i Sp 25 oraz ich nauczycielom: Paniom Janik, Paradysz, Kamińskiej i Bogajewskiej za pomoc w przygotowaniu imprezy i za ich uczestnictwo. Pani Katarzynie Kupiec za akompaniament. Klasie IIgc za oprawę organizacyjną i wszystkim naszym uczniom za aktywne bycie z nami i świętowanie tego, co francuskie. Dziękujemy również sponsorom naszych konkursów, firmie Gatis i wydawnictwom Hachette i Fiszki. Do zobaczenia za rok!
 
 
×