Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Anglomania 2018

6.04.2018r w naszej szkole miał miejsce VI Miejski Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii – Anglomania. Brało w nim udział aż osiem drużyn z różnych szkół gimnazjalnych naszego miasta. Organizatorką wydarzenia była pani Danuta Lee, a w jego organizacji pomogli uczniowie klasy IIgb, dla których praca nad konkursem była projektem gimnazjalnym.

Uczniowie biorący udział w tym przedsięwzięciu podzielili się na dwie grupy. Jedna miała za zadanie przygotować quiz dla uczestników, a druga występ mający umilić konkurs. Autorkami pierwszego projektu gimnazjalnego – prezentacji zawierającej pytania i zadania związane z kulturą, geografią, historią czy też sportem były: Martyna Sikora, Liwia Szala, Malina Krupa, Olga Witoń, Hanna Wiewióra, Karolina Skwarek i Aleksandra Gołdy. Natomiast przygotowaniem krótkiego przedstawienia w języku angielskim – `Aladdin` zajęli się:  Jan Chromik, Mikołaj Bonk, Michał Trzepałka, Dawid Baron, Antonina Wawrzak, Magdalena Pyzik, Marta Soćko, Karolina Gogolin i Paulina Kuchta, opiekunem których była pani Magdalena Nowak. Nad przebiegiem konkursu czuwały: pani Agnieszka Ceglińska oraz zasiadająca w jury pani Agnieszka Pilch – Nanowska.

Konkurs składał się z pięciu części:
– konkurencji muzycznej, w której uczestnicy mogli się popisać znajomością brytyjskiej muzyki, po wysłuchaniu jedynie kilku sekund danego utworu musieli zgadnąć jego tytuł i autora;
– dużego quizu z wiedzy o Wielkiej Brytanii, gdzie uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi m. in. kultury, historii i sztuki Wielkiej Brytanii;
– pytań bonusowych, sprawdzających wiedzę o znanych brytyjskich markach, angielskim śniadaniu czy też o szczegółach mapy Zjednoczonego Królestwa;
– konkurencji dla osób uzdolnionych plastycznie, drużyna każdej szkoły miała za zadanie przyniesienie plakatu o Wielkiej Brytanii;
– testu gramatycznego, z którym się musiał zmierzyć wybrany reprezentant każdej drużyny.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku utworów naszego szkolnego zespołu The Branchers oraz obejrzeć przedstawienie `Aladdin`, będące współczesną wersją bajki Disney’a o Aladynie.

Uczniowie wykazali się ogromną erudycją oraz doskonałą umiejętnością korzystania ze zdobyczy współczesnej techniki. 😉 Po niespełna czterech godzinach zaciętej rywalizacji, ogromnych emocji i, przede wszystkim, doskonałej zabawy, jury wyłoniło zwycięzców! W teście gramatycznym I miejsce zajęła przedstawicielka Salezjańskiego Zespółu Szkół, II miejsce – uczennica Szkoły Społecznej „Nasza Szkoła”, a III miejsce uczennice naszego gimnazjum.
Zwycięstwo w quizie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej  Anglomanii przypadło drużynie z Zespołu Szkół Katolickich, zaraz za nimi uplasowali się uczniowie Społecznej Szkoły „Nasza Szkoła” a trzecie miejsce przypadło  reprezentantkom naszego  Gimnazjum nr 3.

Laureatom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli przyjemność spotkać się ponownie! Chcielibyśmy również podziękować sponsorom imprezy, którymi byli: szkoła językowa Clan City; wydawnictwa: Cztery Głowy, Pearson, Oxford, Express Publishing, MacMillan i MM Publications oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

Aleksandra Gołdy, klasa IIgb

Proponujemy obejrzeć relację z imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=Jg_Fl_JcJc8

 

 
 
×