Czytelnictwo inaczej

 

W sobotę, 2 grudnia, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Żywej Biblioteki. Jej głównym celem jest łamanie stereotypów i możliwość poznania historii czy też światopoglądu ludzi (książek), którzy często spotykają się z nietolerancją i odrzuceniem przez społeczeństwo. Akcja polegała na tym, że czytelnik „wypożyczał” książkę na okres 15-20 minut, aby porozmawiać z nią, zapytać o coś konkretnego lub też po prostu wysłuchać jej historii.

Wolontariuszki z klas IB i IC zajmowały się organizacją czasu rozmów tak, aby każdy mógł spotkać się z książka, na której mu zależało. Dzięki pani psycholog Bogusi Bębnik w tym roku odwiedziło nas 13 książek. Pod postacią każdej z nich była wyjątkowa, pełna życiowego doświadczenia i bardzo pozytywnie nastawiona osoba.
Atmosfera, która panowała w tym dniu podczas rozmów, była niesamowicie przyjazna i przytulna. Zadbały o to panie organizatorki czyli Grażyna Strużyna-Handke, Dagmara Burnus-Szymczyk, Danuta Kowalik oraz Edyta Michajłow-Bluszcz.
Bardzo dziękujemy za to, że przyszło tak wiele osób, zarówno uczniów, jak i dorosłych spoza szkoły, dziękujemy każdemu, kto zechciał poświecił swoje sobotnie popołudnie i wziął udział w tak ważnym wydarzeniu.
Zosia Białas i Ala Lewicka z kl.Ic
×
Skip to content