Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Kolejna odsłona SZLACHETNEJ PACZKI w naszej szkole

20161211_123713 certyfikat2-page-1Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!  Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.  Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. 

NASZA SZKOŁA czyli WSZYSTKIE KLASY LICEALNE i IIIGD (gimnazjalna) wraz z wychowawcami i nauczycielami dołączającymi się do poszczególnych grup przygotowali trzy SZLACHETNE PACZKI. Jak co roku udowodniliśmy, że niezła z nas paczka w działaniu, tworzeniu czegoś dobrego, w myśleniu o innych. Podsumowanie napisane przez Bartka Golika z III B:

Pomoc dla młodych.

Klasy IIIB , IB oraz IIIGC w ramach Szlachetnej Paczki przygotowały świąteczną wyprawkę dla rodziny z Zaborza. Ofiarowana pomoc obejmowała wszystkie aspekty życia codziennego, bowiem sytuacja materialna 21-letniej matki małego dziecka oraz bezrobotnego, 22-letniego partnera była tragiczna. Pomimo, że wolontariuszom nie udało się spłacić zaległości finansowych należnych KZK GOP, w wysokości ponad sześciu tyś. złotych pomyślnie zakupiono żywność, środki higieny oraz ubrania na zimę, który były niezbędne dla tej młodej rodziny. Kiedy wolontariusze zapukali do drzwi mieszkania, ofiarowani przyjęli pomoc z olbrzymią radością i nadzieją na lepsze jutro.

Wizyta (u) starszej Pani . Klasa IIIA  w ramach Szlachetnej Paczki pomogła wysprzątać mieszkanie 85-letniej samotnej, opuszczonej przez dzieci kobiecie. W mieszkaniu staruszki można było znaleźć dosłownie wszystko, ponieważ kobieta od lat zmaga się z manią zbieractwa. Podczas karkołomnych prac oczyszczenia mieszkania, ekipa natknęła się m.in. na nowe NB, bluzę z Hilfigera, a także żarówkę do latarni ulicznej. Uczniowie IIID i IIIC zebrali pieniądze oraz różne artykuły, które przekazano Pani Janinie. Pomoc objęła także zakup węgla oraz artykułów spożywczych. Dzięki temu staruszka ma szanse spędzić spokojne i ciepłe święta. Klasa IIIA cały czas dzięki współpracy z Panią Kowalik (nasza bibliotekarka 🙂 przynosi węgiel . W przygotowanie tej paczki, która nie skończyła się 11.12.2016 zaangażowali się wspaniali rodzice uczennic: klasy IIGB (węgiel -Tato Emilki SUPER!) i klasy IGC (obiady-Tato Gosi z ekipą swoich pracowników GENIALNIE!). Zakupy specjalne na święta – rodzice Emilki z IIIA. Dziękujemy!

Czy można wątpić że istnieją ludzie, którzy nie myślą tylko o sobie? I oni są z naszej szkolnej społeczności. Cudowni uczniowie, rodzice i pracownicy ZSO nr 11.

Napisała wolontariuszka  SZ.P :

„Paczka została dostarczona przez Darczyńców stopniowo, krok po kroku jeszcze przed oficjalnym finałem projektu – odbyło się to w sposób nieco odbiegający od typowego schematu, jednak z niewątpliwą korzyścią dla Pani Janiny. Uczniowie IIIa (Hania, Karolina, Emilka, Julka S. Patrycja, Natalia K. ,Bartek, Michał, Jakub) i Pani Dagmara przeprowadzili gruntowne porządki w mieszkaniu Pani Janiny, dostarczyli węgiel, zakupili środki czystość, a przeterminowaną żywność, która zalegała w szafkach zastąpili świeżymi produktami. Do ciemnego mieszkania wpuścili światło, dosłownie i w przenośni.

Bardzo dziękuję Wam za Wasze podziwu godne zaangażowanie w pomoc Pani Janinie, za czas i energię, które włożyliście w sprzątanie mieszkania i kompletowanie paczki, a także za ciepło i życzliwość okazane starszej Pani. Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi, z których każdy z nas może brać przykład. I oby więcej takich ludzi – którzy uczą życia i zarażają swoim entuzjazmem i dobrocią!

Bardzo dziękuję za wszystko! „

Świąteczne ciepło.

W ten magiczny czas ciepło rodzinne jest wręcz wymagane, ale trudno o nie kiedy temperatura wewnątrz mieszkania zabrzańskiej rodziny, w miarę postępu zimy, wyrównuje się z ta na zewnątrz. Gorącą pomocą w ramach Szlachetnej Paczki zajęły się klasy: IA, IC, ID, IIA, IIB, IIC, IID i IIIGD. Rodzina otrzymała niezbędne środki opałowe, zestawy zimowej odzieży oraz kołdry – w tym jedna z edycji Górnika Zabrze. Teraz nie tylko w sercach panuje ciepła atmosfera.

SZLACHETNA PACZKA to my! Nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły.Dzięki takim działaniom  możemy pokazywać jak jednoczyć, a nie dzielić. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję. Następna za rok, ale każdego dnia możemy pokazywać, że pomagamy nie tylko od święta.

Szlachetnością się nasiąka. Ogromna liczba zabrzańskich wolontariuszy to absolwenci naszej szkoły! I co Wy na to? Zarażamy dobrem.

 

×