Z życia szkoły

Przydatne adresy

Sponsorzy

Slider

Akcja „Wigilia dla samotnych”

strona-1 strona-2Przed świętami zgłosiła się do nas Fundacja „Wolne Miejsce” (http://wolnemiejsce.pl/), która od kilku lat organizuje wigilie dla osób samotnych, z prośbą zbiórki produktów na tegoroczną wigilię dla samotnych:

„Razem możemy sprawić, że te Święta będą naprawdę piękne. Nie tylko dla Naszych Gości, ale też dla Nas wszystkich. I tego Wam bardzo mocno życzę. by te piękne Święta naładowały Was dobrem i radością na cały nadchodzący rok!”

Cóż było robić? Te klasy, którym nie udało się wybrać rodziny w Szlachetnej Paczce (nie dlatego, że nie chciały, ale dlatego, że w Zabrzu zabrakło zgłoszonych do otrzymania pomocy rodzin) przekierowały swoją chęć niesienia pomocy, energię i pomysłowość dla Fundacji „Wolne miejsce”. Klasy: IgA, IgB ,IgC ,IgD ,IIgA ,IIgB ,IIgC ,IIgD ,IIIgA ,IIIgB ,IC wraz z wychowawcami, nauczycielami i oczywiście niezawodnymi rodzicami, którzy biegając po zakupy, odpowiedzieli na apel.

I zdobywaliśmy cuda: groszek zielony, majonezy, masła, mleko, margaryny… Zebraliśmy 100kg majonezu, 220 litrów mleka, 180 puszek groszku, 100 kostek margaryny, 150 kostek masła. Czyż nasi uczniowie i ich rodzice nie są cudni?

Zbiórka odbyła się we wtorek 20.12.2016 r. Ależ się działo! Niektóre sale pachniały majonezem, bo udało się rozbić ze dwa słoiki 🙂 Liczenie, czy wagowo wszystko się zgadza, pakowanie, znoszenie do naszej „chłodni”, a następnego dnia zawożenie  przez klasę IIIA wielkim autem wszystkie zebrane rzeczy do magazynu „Wolnego Miejsca”.

I udało się..

Wigilia była niesamowita (tu relacja : http://www.dziennikzachodni.pl/swieta24/a/wigilia-dla-samotnych-w-katowicach-wideozdjecia,11621422/)

 

A tu fragment e-maila od Fundacji dla naszej szkoły:

I teraz bardzo, bardzo chciałabym Wam podziękować za to, że rzeczywiście tak było! 

Byliście niesamowici i lista rzeczy, za które chciałabym Wam podziękować jest tak długa, że nie będę jej pisać tutaj, bo byłoby za dużo czytania 😉 Wspólnie zrobiliśmy coś naprawdę pięknego, mam nadzieję, że macie tego pełną świadomość 🙂 Jesteście Świętami dla siebie i dla innych!”

 

Dagmara Burnus, szkolny koordynator zbiórki.

×